Gazeta

 

 

Koleżanki i Koledzy,

Zapraszamy do lektury czasopisma „Traditio”, która porusza zagadnienia szeroko rozumianej kultury łacińskiej. Piszemy o klasycznej filozofii, prawie, teologii. Prezentujemy też młodych, współczesnych i zakorzenionych w klasyce łacińskiej twórców słowa pisanego. Bliska jest nam kultura chrześcijańska i nauczanie Kościoła rzymskokatolickiego. Pragniemy wydobywać i promować dorobek kultury europejskiej.

Jeżeli chcesz nam w tym pomóc, masz ciekawe pomysły i chęć rozwijania swojego warsztatu pisarskiego, zapraszamy Cię na nasze łamy. Spotkasz tu interesujących, twórczych ludzi, poszerzysz swoje horyzonty. Redakcję „Traditio” w dużej części tworzą osoby ze środowiska Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a także absolwenci, studenci, doktoranci i wykładowcy innych uczelni. Współpraca z nami może i dla Ciebie okazać się ciekawą przygodą intelektualną.

Zapraszamy do współtworzenia „Traditio. Przetrzeń Cywilizacji Łacińskiej”!

Wojciech Olejnik,
Dorota Kumorek
(twórcy i redaktorzy “Traditio”)

 

 

Pełne wydanie e-gazety „Traditio. Przestrzeń Cywilizacji Łacińskiej” w formie pdf możecie Państwo zakupić, pisząc do nas: redakcja@traditio.pl. Wersja czasopisma w formie drukowanej do nabycia na uczelni Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Traditio 1
Pobierz fragmenty Traditio 1
Traditio 2
Pobierz fragmenty Traditio 2

 

Traditio 3
Pobierz fragmenty Traditio 3
Traditio 4
Pobierz fragmenty Traditio 4

 

Traditio 5
Pobierz fragmenty Traditio 5
Traditio 6
Pobierz fragmenty Traditio 6